אבקת חלבון כשרה מומלצת

אבקת חלבון כשרה מומלצת

אבקת חלבון נחשבת לאחד התוספים השכיחים והאהובים ביותר בקרב מתאמנים וספורטאים מקצוענים וחובבנים. כמעט בכל חדר כושר או קבוצת אימון בכל אחד מענפי הספורט השונים, תשמעו מעת לעת שיחה מעמיקה בין הספורטאים על נושא תוספת אבקת חלבון לתפריט. חלק מהמידע המגיע הינו שגוי ומבוסס על ידע אישי או שמועות לא מבוססות, במאמר זה ננסה להסביר מהי אבקת חלבון, מהם היתרונות שלה ובאיזה מצבים מומלץ לשתות שייק חלבון.

 

מהו “חלון הזדמנויות” ולמה הוא חשוב כל כך?

מחקרים שונים בשנים האחרונות מדברים  על טווח של כ-45 דקות עד שעתיים מסיום האימון בו יש  “חלון הזדמנויות” של השריר להתאושש לאחר אימון אינטנסיבי ולהיבנות מחדש (בכול סוגי האימון בהם מפעילים מאמץ רב על השרירים – אימונים אירוביים, אימוני כוח או סיבולת). כל פעילות גופנית מאמצת יוצרת הרס מסוים של סיבי השריר – כאשר האימון קשה ומאמץ יותר כך מופעלים על השריר גירויים גדולים יותר. בזמן האימון השרירים משתמשים באנרגיה הזמינה הנמצאת בגוף (פחמימות, שומנים וחלבונים), ובסוף האימון הגוף בונה מחדש את השריר – מצב זה מתרחש רק אם מתקיים הרס מסוים של השריר, הגוף יכול לפתח ולבנות את השריר מחדש – רק באמצעות תזונה נכונה. ע”י שימוש בתוספי תזונה ניתן לעזור לגוף לבנות מחדש את מסת השריר שנהרסה במהירות וביעילות גדולות יותר.

 

מהם היתרונות של אבקת חלבון?

החלבון מעורב בכל תהליך ביולוגי בגופינו, לפיכך צריכת החלבון הינה הכרחית לתזונה המצריכה כמות גבוהה של חלבון (רצוי ממגוון של מקורות שונים). על מנת לספק את הצרכים התזונתיים, לאחר פעילות גופנית מאמצת יש לשלב בין פחמימות וחלבונים. תפריט של תזונה יכול להכיל אפשרויות רבות:

  • חלבון – ביצים, עוף, טונה, עוף, דגים, גבינה וקטניות.
  • פחמימות – לחם מלא, פסטה, אורז מלא, תפו”א ופתיתים.
  • מים – אל תשכחו לשלב שתיית מים מרובה לאחר האימון – במהלך פעילות גופנית מאומצת הגוף פולט כמויות אדירות של זיעה ויש צורך להחזיר לגוף את הנוזלים שאיבד.

 

אבקת חלבון יכולה לעזור לספורטאים ומתאמנים במקרים בהם הם מתקשים לצרוך כמות מספקת של חלבון לפי המלצת התזונאי. הסיבות לכך יכולות לנבוע ממספר גורמים:

  • סדר יום – לא תמיד לספורטאי יש מספיק זמן לשבת לארוחה מסודרת.
  • כמויות חלבון גדולות – ספורטאים מקצועניים ובעיקר אלו שרוצים להעלות מסת שריר נדרשים לצרוך כמויות גדולות במיוחד של חלבון. אבקת חלבון מאפשרת קבלת חלבון ‘טהור’ ללא כל מאמץ.
  • חלבון נקי – אבקת חלבון מאפשרת תזונה של חלבון ללא כל תוספות אחרות של סוכרים, פחמימות ושומנים הקיימים במזונות ‘רגילים’ באופן טבעי.

 

האם קיימת אבקת חלבון כשרה מומלצת?

בהחלט, חברת פיטנס-מוד משווקת אבקת חלבון המתאימה למי שמעוניין באבקת חלבון כשרה.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על אבקת חלבון כשרה מומלצת, אתם מוזמנים להתקשר אלינו לטלפון: 053-6611-663, ניתן גם לפנות אלינו לאימייל: [email protected] או צרו קשר כאן  ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 


שוחח איתנו בוואטסאפ