אבקת חלבון מומלצת

אבקת חלבון מומלצת

בשנים האחרונות, חלה מהפכה של ממש בכל הקשור לתחום בריאות הספורטאים ונעשו אלפי מחקרים על תזונה נכונה וכיצד משפיעה התזונה על ביצועי ספורטאים, שיקום פציעות, בניית מסת השריר בצורה מדויקת, חיטוב בגוף ופרמטרים רבים נוספים. ספורטאים מקצוענים וגם הציבור הרחב מגלים התעניינות רבה בנושא. במאמר זה ננסה להסביר איזה אבקת חלבון הכי טובה עבורנו.

 

מה הקשר בין חלבון, פעילות גופנית ובניית השרירים?  

כל פעילות גופנית במאמץ גבוה גורמת להרס מסוים של סיבי השריר – ככל שהאימון קשה ומאמץ יותר כך מופעל על השריר גירוי גדול יותר. בזמן האימון השרירים משתמשים באנרגיה הזמינה הנמצאת בגוף (פחמימות, שומנים וחלבונים). בתום האימון הגוף בונה מחדש את השריר – רק אם מתקיים הרס מסוים של השריר, הגוף יכול לפתח ולבנות את השריר מחדש – ע”י תזונה נכונה ותוספי תזונה ניתן לעזור לגוף לבנות מחדש את מסת השריר שנהרסה. החלבון הינו אחת מאבני הבניין העיקריות של השריר ושל רקמות נוספות בגוף. כאשר אנחנו אוכלים חלבון במזון, הוא מתפרק במערכת העיכול לחומצות אמינו בודדות או לחלבונים קטנים. ​היעד בפירוק החלבון הוא ספיגתו במערכת הדם ובכבד, שם נבנים חלבונים חדשים המסייעים לצרכים השונים בגוף.

מהי אבקת חלבון? האם היא יכולה לשמש במקום ארוחה?

אבקת חלבון היא למעשה, תוסף תזונה המכיל בעיקר כמות גבוהה מאוד של חלבון. פעמים רבות אבקת חלבון משווקות כתחליף לארוחה או כתוסף לאנשים העוסקים בספורט בצורה חובבנית או מקצוענית.

 

מהו המקור של אבקת חלבון? האם היא עשויה ממרכיבים טבעיים?

המקור של החלבון באבקת חלבון יכול להגיע מהצומח (קטניות מסוגים שונים – אפונה וסויה, או סוגי דגנים – אורז) או מעולם החי (מי גבינה, קזאין וחלבון ביצה). במקרים מסויימים, החלבון ממותק וכולל גם תוספת של חומרי טעם וריח, ויטמינים, מינרלים ומרכיבי העשרה נוספים.

 

מהם השימושים של אבקת חלבון בתזונה?

תזונה של אבקת חלב כחלק אינטגרלי של תזונה יומיומית, תורמת לעלייה במשקל הגוף ובדרך ככל תורמת לתהליך גדילת שרירים אנבוליים. אבקת חלבון משמשת כחלק מתוכנית אימונים של ספורטאים ומיועדת להעלאת מסת השריר, עזרה בהחלמה מפציעה ועוד. החלבון הכי מומלץ לספורטאים מקצועיים הוא באבקת חלבון.

 

איך משתמשים באבקת חלבון?

בדרך כלל אבקת חלבון נמהלת בנוזל (מים, מיץ פירות או חלב) ליצירת שייק.

 

האם יש הבדל בין סוגי אבקות חלבון?

בהחלט, אבקת חלבון המבוססת על מי גבינה מתפרקת לשרשראות חומצות אמינו במהירות גבוהה יותר מאבקת חלבון המבוססת על חלבון חלב קזאין. כאשר מתכננים תוכנית תזונה קפדנית ומדויקת חשוב לדעת לתזמן בין האבקות השונות. בדרך כלל אבקות חלבון מכילות BCAA (חומצות אמינו מסועפות), העוקפות את תהליך הייצור של החלבונים בכבד וכך מזרזות את תהליך בניית השרירים. באבקות שונות קיימים הבדלים בכמות הBCAA.

 

איך יודעים מהי אבקת החלבון הטובה ביותר עבורנו?

יש מספר פרמטרים שיעזרו לכם לבחור אבקת חלבון מומלצת:

  • מטרת צריכת החלבון – האם אתם מעוניינים בהגדלת מסת השריר במהירות? האם אתם לאחר פציעה ומעוניינים לעזור לגוף להשתקם? לאבקות שונות יש מרכיבים שונים, חשוב להבין מה מקור החלבון ומהם התוספים האחרים הקיימים באבקה. חשוב לזכור מהי מטרת האבקה, אבקת חלבון הכי טובה, היא זאת שמתאימה לצרכים שלכם.
  • זמן ספיגה מהיר ואיכות הספיגה – חלק מהאבקות מיוצרות בתהליך המזרז את זמן העיכול שלהן. ככל שיעילות הספיגה טובה יותר, הגוף מנצל את מקור החלבון באופן אופטימלי. אבקת חלבון מי גבינה מומלצת תיחשב לאבקת חלבון המכילה מעל ל85% חלבון עם מהירות ספיגה גבוהה בגוף.
  • רכיבים נוספים – ככל שיש באבקה פחות סוכרים ופחמימות פשוטות, כך אבקת החלבון נחשבת לטובה יותר. חשוב לשים לב לשאר המרכיבים באבקה (מה אחוז המרכיבים של צבעי מאכל, שומן טראנס, כולסטרול וחומרים משמרים. חשוב לשים לב האם יש באבקה גם תוספים בריאים כגון ויטמינים, חומצות אמינו, גלוטמין ועוד.
  • מותג אמין – אל תתפשרו על קניית אבקת חלבון ממקור לא ידוע – מכיוון שאבקת חלבון אינה תרופה, כמעט כל אחד רשאי לשווק אותה ושוק צצות אבקות ממקורות לא ברורים העלולות לא לעזור כלל במקרה הטוב ולהזיק מאוד במקרים הפחות טובים.
  • מחיר – אל תתפתו למחיר נמוך מאוד או ל’מבצעים מטורפים’ – מחיר נמוך מדי צריך להחשיד לגבי אופי המוצר ואיכותו. אבקת החלבון המומלצת ביותר עבורכם מכילה מרכיבים איכותיים ונעשית בתנאי ייצור קפדניים.

 

איזה אבקת חלבון הכי טעימה?

קיימים עשרות מותגים של אבקות חלבון, חלקם עם טעם לוואי וחלקם עם טעם נפלא שתרצו לשתות שוב ושוב. טעם הוא עניין סובייקטיבי ומה שטעים לאדם אחד עלול לא להיות טעים לאחר ולהיפך. אבקת חלבון הטובה ביותר והטעימה ביותר, היא זאת שטעימה עבורכם. אם קניתם אבקה שאינה לטעמכם, מומלץ לנסות לחפש אבקה אחרת שכן תערב לחיכם.

 

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על אבקת החלבון הטובה ביותר, אתם מוזמנים להתקשר אלינו לטלפון: 053-6611-663, ניתן גם לפנות אלינו לאימייל: [email protected] או צרו קשר כאן  ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 


שוחח איתנו בוואטסאפ