חומצות אמינו bcaa אבקה

חומצות אמינו bcaa אבקה

תוסף המזון המדובר ביותר בשנים האחרונות הוא אבקת  bcaa, מתאמנים וספורטאים רבים החלו לגלות את היתרונות הרבים שיש לBCAA  להציע – אז מהי אותה אבקה מסתורית שכולם מדברים עליה? במאמר זה ננסה לשפוך קצת אור על ארבעת האותיות המפורסמות שכל ספורטאי צריך להכיר.

 

חומצות אמינו bcaa אבקה – מה זה בדיוק?

בגוף האדם קיימות תשע חומצות אמיניות הנקראות חומצות אמינו חיוניות בגלל שאין ביכולת של גוף האדם לסנתזן מתרכובות אחרות ברמות הרצויות ולכן הוא חייב לקבלן ע”י צריכת מזון, ברובו באמצעות פירוק חלבונים. חומצות אמינו חיוניות המתקבלות בתזונה הן: לאוצין, היסטידין, תראונין, פנילאלנין, איזולאוצין, ליזין, טריפטופן, ולין ומתיונין. חומצות אמינו אלו שהגוף אינו יכול לייצר בעצמו ולפיכך הוא חייב לקבלן ממקור חיצוני. מזונות המכילים “חלבון מלא”  ומצויים בהם כל חומצות האמינו הנדרשות לגוף ממקור חיצוני. חלבון מלא מצוי בעיקר במזונות מן החי, אם כי ניתן למצוא אותו גם מקורות צמחיים.

 

בתוך הקבוצה הזאת יש שלוש חומצות אמינו מסועפות (Branched Chain Amino Acids) – לאוצין, איזולאוצין וולין. הייחוד של חומצות אלה הוא שבניגוד לחומצות אמינו אחרות, החומצות הללו לא מתפרקות בכבד, אלא מגיעות ישירות למחזור הדם ומשם לשרירים. בעוד שרוב חומצות האמינו מתחמצנות בכבד, BCAA מחומצן בעיקר בשריר השלד וברקמות היקפיות אחרות. שלושת ה- BCAA החלבוניים הינם בין תשע חומצות אמינו הנחוצות לאנשים, ומהווים 35% מחומצות האמינו הדרושות בחלבוני השריר ו -40% מחומצות אמינו הנדרשות לבני אדם. BCAA ממלאים כמה תפקידים פיזיולוגיים ומטבוליים. מבחינה מטבולית, BCAA מקדמים סינתזת מחזור וחלבון וגם מטבוליזם של גלוקוז. מבחינה פיזיולוגית, ל- BCAA יש גם תפקידים עיקריים במערכת החיסון ובתפקוד המוח.

 

bcaa יתרונות – מהם היתרונות של אבקת BCAA?

אבקת BCAA מסייעת לשרירי הגוף להתאוששות מקסימלית לאחר אימון ועוזרת במניעת הכאבים בשרירים. וזאת באמצעות התאוששות מהירה של השרירים. שילוב של BCAA בתזונה נכונה מאפשר להתאמן באופן אינטנסיבי ורציני יותר מאשר בדרך כלל. השילוב של חומצות אמינו מסייעת בהתאוששות מהירה של שרירי הגוף, יצירת אנרגיה בשריפת גלוקוז וסינתזת חלבון. חומצות אמינו הן אבני היסוד של רקמת השריר ואספקתן היא חשובה ביותר לבניית השריר. ביכולתן לספק אנרגיה מהירה לשרירים (מכיוון שהחומצות אינן עוברות את הסינון של הכבד) ולשמש כתוסף דלק העוזר לגוף להיבנות. חובבי כושר, אתלטים ובודיבילדרים צריכים חומצות אמינו לצורך סינטוז, חידוש רקמות ובניית שרירים חזקים יותר. אבקת BCAA מקצרת תהליכים ומביאה לתוצאות מהירות יותר.

 

Bcaa  אבקה

מתאים לפעילות אירובית ולפעילות אנאירוביות מכיוון שבעזרתה אפשר להאריך את משך זמן האימון ולשמור על ביצועים גבוהים לאורך כל האימון. ספורטאים רבים מדווחים על כך ששתיית  BCAA לפני האימון עוזרת להם להרגיש יותר אנרגטיים, מפוקסים וחדים לאורך האימון ואף לאחריו. מחסור של חומצות אמינו מסועפות ( (BCAA- עלול לפגום ביעילות של האימון ובתהליכי הבנייה ועשוי להאט משמעותית את מהירות ההתאוששות לאחר האימון. אספקה קבועה של אבקת BCAA לפני האימון ולאחריו יכולה להפחית את מידת הנזק לשריר הנגרם בעקבות פעילות גופנית אינטנסיבית, וכן תקטין את תחושת העייפות המתרחשת לאחר פעילות גופנית מאומצת במיוחד.

 

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על חומצת אמינו אבקה או תוספים אחרים שיעזרו לכם לחזק ולייעל את האימונים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו לטלפון: 053-6611-663, ניתן גם לפנות אלינו לאימייל: [email protected] או צרו קשר כאן  ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 


שוחח איתנו בוואטסאפ